Atacuri ale lupilor în gospodării din Soveja

Atacuri ale lupilor în gospodării din Soveja
Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

După urşi, şi lupii devin o problemă pentru locuitorii din Soveja, care se confruntă în ultima perioadă cu atacuri tot mai dese ale acestora în gospodării, unde mai multe animale, printre care şi câini de pază, au fost omorâte. Autorităţile se vor întâlni de urgenţă cu reprezentanţii Ocolului Silvic şi vor analiza măsurile ce pot fi luate pentru a evita o tragedie. Potrivit reprezentanţilor Direcţiei Silvice Vrancea, nu au existat până acum sesizări oficiale privind prezenţa lupilor în zonă. Cu toate acestea, în urmă cu circa doi ani, în zona Soveja au fost semnalate haite de lupi cu mult peste medie.

Citit 462 ori Ultima modificare Luni, 20 Noiembrie 2023 16:13

Lasă un comentariu

Utilizatorul este singurul responsabil de conţinutul mesajelor pe care le postează şi îşi asumă toate consecinţele.

ATENTIE: Comentariile nu se publică automat, vor fi moderate. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare, iar autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate.

Prin comentariul meu sunt implicit de acord cu politica de confidenţialitate conform regulamentului GDPR (General Data Protection Regulation) şi cu Termeni si condițiile de utilizare ale site-ului www.viata-libera.ro