Stratul de zăpadă măsoară doi centimetri şi ninge la staţia meteo Bâlea Lac, situată la peste 2.000 de metri altitudine în Munţii Făgăraş, potrivit site-ului Administraţiei Naţionale de Meteorologie. Drumarii au intervenit încă de duminică, pentru prima dată în această toamnă, pentru deszăpezirea DN7C - Transfăgărăşan. "Vă rugăm să circulaţi cu prudenţă în zonele montane şi ţineţi cont de condiţiile meteo la planificarea deplasărilor!", au transmis cei de la Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri Braşov. Accesul la Bâlea Lac se poate face în această perioadă pe Transfăgărăşan sau cu telecabina, dacă sunt favorabile condiţiile meteo.
Iarna a ajuns deja pe Transfăgărășan Scris de Cristinel Luca
Etichetat cu
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Proiect legislativ. Românii ar putea retrage suma exactă dorită de la orice bancomat Un nou mod de plată a facturilor telecom O nouă ediție a „Cupei Danubius” la pescuit Primul parc hibrid ENGIE din Europa, la Galați Deșeuri din demolări, „însoțite” de o amendă de 50.000 de lei
Mai multe din această categorie:

