Ce spune soacra mare despre mireasa Kira

Ce spune soacra mare despre mireasa Kira
Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Actriţa Kira Hagi şi tânărul grec Thomas Ferfelis, care i-a fost coleg de liceu, s-au căsătorit religios duminică, eveniment care a dat în clocot în toate jurnalele de ştiri.

Dacă nu aţi aflat încă despre autoturismul Rolls-Royce Phantom 4, model extrem de rar, din anul 1951, cu care au venit mirii la biserica decorată în stil grecesc şi că mireasa a purtat o minunată rochie Oscar de la Renta… probabil că aţi stat departe de televizor şi de reţelele de socializare. Îmi fac datoria să vă spun că alesul Kirei este, potrivit Ştirilor Kanal D, managerul unui complex de lux pe malul Lacului Cernica. Şi că părinţii lui sunt greci, dar au ales să se stabilească în România.

„Noi ne cunoaştem cu Kira de când erau copii. Ne bucurăm pentru că o apreciem, o iubim, considerăm că mai avem o fată în familie”, a mărturisit, cu un puternic accent grecesc, socrul mare. Mult mai bine vorbeşte în limba română soacra mare: „Kira se potriveşte aşa de bine cu Thomas! Au aceleaşi principii, aceeaşi energie pozitivă, se iubesc… Doamne ajută să se iubească, să trăiască împreună mulţi ani, să ne vedem nepoții! Suntem emoţionaţi şi foarte fericiţi!”.

„Sunt o mamă împlinită! Acum, ambii copii sunt la casa lor. Trebuie să aibă încredere unul în celălalt, să se iubească”, a mărturisit mama miresei, Marilena Hagi, pentru Antena 1. Socrul mic, Gică Hagi, a scos o declaraţie de culoare despre rochia de mireasă a fiicei: „Am luat-o eu și am cărat-o. M-a pus pe mine să o car de la Paris”. Ei, las’ că n-a cărat-o în braţe, mergând pe jos!

Citit 422 ori Ultima modificare Luni, 30 Iunie 2025 17:47

Mai multe din această categorie:

Lasă un comentariu

Utilizatorul este singurul responsabil de conţinutul mesajelor pe care le postează şi îşi asumă toate consecinţele.

ATENTIE: Comentariile nu se publică automat, vor fi moderate. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare, iar autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate.

Prin comentariul meu sunt implicit de acord cu politica de confidenţialitate conform regulamentului GDPR (General Data Protection Regulation) şi cu Termeni si condițiile de utilizare ale site-ului www.viata-libera.ro