Se deschide un nou supermarket în Galaţi

Se deschide un nou supermarket în Galaţi

Evaluaţi acest articol
(24 voturi)
8 comentarii

Retailerul Lidl deschide joi, 3 octombrie 2019, un nou magazin în Galaţi, reţeaua sa naţională ajungând astfel la 257 de unităţi. Noul magazin este situat în vecinătatea Patinoarului Artificial, iar prin deschiderea lui se creează 20 de noi locuri de muncă.

Magazinul din Galaţi beneficiază de o suprafaţă extinsă de spaţii verzi, totalizând aproximativ 1.000 de metri pătraţi, amenajate inclusiv printre cele 130 de locuri de parcare.

Citit 16663 ori Ultima modificare Joi, 03 Octombrie 2019 14:51

8 comentarii

  • postat de Ionut Joi, 03 Octombrie 2019 07:58 178.138.96.*** Link la comentariu
    4
    9

    Si la mai multe..si mai se deschide si altceva? Niste sali de pacanele, niste sucursale de banci, ceva farmacii, mizerii denastea ca magazine romanesti ioc.

    Raportează
  • postat de Faliment usor ! Joi, 03 Octombrie 2019 06:36 89.137.225.*** Link la comentariu
    4
    6

    are dreptate " un altul " de la 16:46. V-ati ingramadit unul peste altul , asa cum ati mai facut si in alte zone ale orasului.

    Raportează
  • postat de My Miercuri, 02 Octombrie 2019 20:15 86.124.202.*** Link la comentariu
    10
    22

    Că doar nu era să deschidă vre-un spațiu de producție!!!

    Raportează
  • postat de dana Miercuri, 02 Octombrie 2019 20:00 86.124.200.*** Link la comentariu
    6
    16

    bani ne mai lipsesc ........

    Raportează
  • postat de Oamenii...mall-urilor Miercuri, 02 Octombrie 2019 19:10 108.245.201.*** Link la comentariu
    10
    17

    Buna asa , sa tot fie , societate de consum . Or sa-l umple de E-uri cancerigene si chinezarii( ca si pe celelalte) , omu' si mallu' ....productie iok ...numai consum asa cum vrea UE .. La mai mare ..

    Raportează
  • postat de dezamagit Miercuri, 02 Octombrie 2019 18:38 89.136.231.*** Link la comentariu
    15
    17

    Sa deschida dar problema e cine o sa mai cumpere? Salariile sunt mici..deja sunt multe supermarketuri si lumea nu mai are putere de cumparare. Produsele la lidl sunt scumpe mai ales la legume si fructe. Foarte multe produse cu E-uri, chimizate si cu pesticide deci cancer si boli grave pe cetateni. Producatorii romani nu au acces cu legume si fructe la supermarleturile astea. In zona Voinesti Dambovita au aia mere si pere cu tonele si nu au cui sa vanda si nu se ofera pret corect. Pleaca marul de acolo sau para cu 2 lei si in magazine ajunge cu 7-8 lei ceea ce e enorm de mult pt populatia saraca. A ajuns si mara si para un lux in tara asta.

    Raportează
  • postat de Mihaela Miercuri, 02 Octombrie 2019 18:19 109.166.129.*** Link la comentariu
    10
    4

    20locuri de munca dar un contact pt mai multe informatii unde,?

    Raportează
  • postat de un altul Miercuri, 02 Octombrie 2019 16:46 91.216.52.*** Link la comentariu
    12
    11

    Lipsa totala de viziune Manageriala.
    In timp ce alte zone ale Galatiului nu au nici o alimentara de cartier, Retailer-ii sa ingramadesc unul langa altul ca la pomul laudat.

    Raportează