Printr-un comunicat de presă remis redacţiei, Primăria municipiului Galaţi anunţă că va rămâne în sediul de pe strada Domnească nr. 38, până la finalizarea lucrărilor de construcţie a noului sediu de lângă Prefectură. „Comisia de negociere a Primăriei a ajuns la un acord cu proprietarii imobilului în care îşi desfăşoară activitatea, în privinţa cuantumului chiriei. Părţile au convenit semnarea unui act adiţional la contractul de închiriere, chiria fiind stabilită la patru euro pe metru pătrat, indexată cu rata inflaţiei pe ultimii trei ani, comunicată de Institutul Naţional de Statistică (INS). Potrivit calculelor făcute pe baza raportării INS, noul cuantum al chiriei va fi de 4,21 euro pe metru pătrat. Ultima negociere pentru cuantumul chiriei la sediul Primăriei municipiului Galaţi a avut loc în anul 2013", se arată în comunicat.
Acord cu proprietarul sediului/ Primăria nu se mai mută! Scris de Anca Melinte
Anca Melinte
Articole recente - Anca Melinte
Trasee de transport public deviate până la toamnă Primarul Ionuţ Pucheanu, reconfirmat la conducerea municipalei PSD Galaţi David Popovici revine în bazinul primelor sale mari performanțe Contract atribuit pentru exproprierile de pe „Drumul morții”. Modernizarea DN25 Galați – Hanu Conachi Cine i-a luat locul lui Dragoș Magearu în Consiliul Local
Mai multe din această categorie:

