Aproape 60% dintre angajaţii români îşi aglomerează vacanţele pe timpul verii şi îşi rezervă între 5 şi 10 zile libere în această perioadă, arată un sondaj realizat de platforma de recrutare online BestJobs. Ridicarea restricţiilor de după pandemie a deschis multor români apetitul pentru călătorii internaţionale, iar aproape 20% dintre ei declară în cadrul sondajului că şi-au plănuit întregul concediu de anul acesta în afara graniţelor. Alţi 28% şi-au împărţit concediul între destinaţii din ţară şi unele din străinătate, în timp ce 44% se bucură exclusiv de turismul local.
Românii preferă vara pentru vacanțe Scris de Cristinel Luca
Etichetat cu
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Trenuri cu limitări de viteză, în Regionala Galați Proiect legislativ. Românii ar putea retrage suma exactă dorită de la orice bancomat Un nou mod de plată a facturilor telecom O nouă ediție a „Cupei Danubius” la pescuit Primul parc hibrid ENGIE din Europa, la Galați
Mai multe din această categorie:

