Buzărnescu şi Bara, în semifinalele de dublu

Dacă, la simplu, Mihaela Buzărnecu a fost eliminată în turul al doilea al turneului WTA de la Budapesta, pe tabloul de dublu, aceasta s-a calificat în semifinale, alături de Irina Bara. Româncele au trecut în sferturile de finală de cuplul Natela Dzalamidze/ Oksana Kalashnikova (Rusia/ Georgia), cap de serie numarul 3, cu scorul de 6-3, 7-5, în 81 de minute. În semifinale, cele două românce vor întâlni perechea care va câştiga meciul dintre Kirsten Flipkens/ Johanna Larsson (Belgia/ Suedia), cap de serie numărul 1 - Ysaline Bonaventure/ Reka-Luca Jani (Belgia/ Ungaria). Cealaltă semifinală se va disputa între Anastasia Komardina/ Nina Stoianovici (Rusia/ Serbia) şi învingătoarea partidei dintre Georgiana Garcia-Perez/ Fanny Stollar (Spania/ Ungaria) şi Xenia Knoll/ Aleksandra Krunic (Elveția/ Serbia).

Citit 790 ori Ultima modificare Joi, 22 Februarie 2018 19:00