Gălățenii, campioni la ”Titans”

(7 voturi)

Sportivii clubului Danube Swim, antrenor Gabriel Constantinescu, și-au reconfirmat valoarea. Astfel, la doar o săptămână după ce a devenit campion național la triatlon, la Izvorani, Albert Stratulat (cadeți, 14-16 ani) a încheiat pe primul loc în cursa ”titanilor” - 400 m înot, 10 km bicicletă, 2,5 km alergare - desfășurată la București. Tot pe prima poziție, la aceeași categorie de vârstă a terminat și Delia Dudău (Danube), proaspăta absolventă de gimnaziu.

La copii, Eva Stefanopol (9 ani) s-a clasat pe primul loc în cursa de 200 m înot, 5 km ciclism și 1,25 km alergare, în timp ce David Ragea (12 ani) a terminat pe locul al doilea.

De la Aqua Sport, antrenor Mihaela Hodină, Raluca Boboc (12 ani) s-a clasat pe locul 8, în timp ce Răzvan Hodină a fost pe locul 20.

La seniori, au fost prezenți și doi sportivi gălățeni, ambii de la Aqua Sport. Cosmin Mihai a terminat pe locul 19 la triatlon sprint (750 m înot, 20 km ciclism și 5 km alergare pe asfalt), iar Marius Forțu s-a clasat pe locul 43 la cel olimpic (1.5 km înot, 40 km ciclism și 10 km alergare).

Citit 2659 ori Ultima modificare Miercuri, 27 Iunie 2018 19:07