Ce joc, ce rușine! Oțelul învinsă de o codașă!

(21 voturi)

Surpriză de proporții în penultima etapă a turului Ligii 3, codașa CSM Rm. Sărat a învins pe SC Oțelul Galați, scor 1-0, marcând în prima repriză, la singura fază de poartă avută în tot meciul.

Dacă în prima repriză cei de la Oţelul au jucat cât de cât şi au avut patru mari ocazii de înscrie, în partea a doua echipa gălăţeană a jucat jenant de slab pentru o pretendentă la promovare, având doar două oportunităţi de a înscrie. Pasele lungi au fost mai mereu exagerat de lungi, centrările în spatele porţii au fost exasperant şi aşa s-a ajuns la primul eşec din acest campionat.

Cine a învins Oţelul? CSM Rm. Sărat, echipă ce se afla pe locul 12, cu o singură victorie până acum, cu un singur punct în precedentele cinci  partide, care în anteriorul meci de pe teren propriu fusese învinsă lejer de Sporting Lieşti, cu 3-0!

Contracandidata Oţelului la primul loc, SCM Gloria Buzău, a învins pe teren propriu, cu 4-0, pe Foresta Suceava.

Sporting Lieşti a pierdut, scor 2-0, pe terenul celei de a treia clasate, Ştiinţa Miroslava.

Citit 6186 ori Ultima modificare Sâmbătă, 24 Noiembrie 2018 20:20