United a pierdut la limită derbiul Ligii I de futsal

UPDATE: Formația Autobergamo Deva a învins pe United, scor 2-1, rezultat în urma căruia depășește formația gălățeană în clasament și trece pe primul loc. Echipa din Deva a a avut 1-0 la pauză, printr-un gol marcat pe contraatac, iar în partea a doua s-a ajuns la 2-0. Echipa gălăţeană a forţat jucând fără portar, a redus din diferenţă imediat după intrarea în ultimele două minute, iar apoi a irosit două mari ocazii de a egala.

Echipa gălăţeană United va juca astăzi, de la ora 18,00, derbiul Ligii I, urmând să întâlnească formaţia Autobergamo Deva, în deplasare. United, deşi a fost penalizată de FRF cu 3 puncte, este pe primul loc înaintea acestui meci, iar adversara este pe poziţia secundă, la o distanţă de doar un singur punct. La acest meci va debuta în echipa gălăţeană Mimi Stoica, căpitanul echipei naţionale, problema legitimării sale fiind rezolvată în această săptămână. În tur, la Galaţi, s-a impus United cu 5-3.

Citit 1417 ori Ultima modificare Sâmbătă, 26 Ianuarie 2019 22:44