CSM Galaţi şi-a făcut norma de goluri

(1 Vot)

Fetele de la CSM Galaţi au jucat, sâmbătă, cu CSM Roman, într-o confruntare care nu le-a pus probleme. A fost etapa a şaptea din actualul campionat, toate meciurile fiind câştigate lejer de elevele antrenoarei Alexandrina Soare. Dovadă este şi golaverajul totalmente disproporţionat: 263-143. De data aceasta, tabela a arătat un scor cu un avantaj de 14 goluri: 33-10, 16-10 la pauză.

„Cea mai mare parte a timpului de joc a aparţinut jucătoarelor tinere din lotul nostru ca şi cele ale echipei oaspete. Toate fetele s-au descurcat foarte bine şi de această dată, câştigând la un scor liniştitor”, ne-a spus Sanda Soare.

Echilibrul s-a menţinut până în min. 12, când era 4-3. De aici, ecartul s-a mărit permanent, cu şase goluri la pauză şi o diferenţă dublă de goluri la fluierul final al arbitrelor Carmen Bontea (Buzău) – Andreea Arsene (Vaslui).

Echipa aliniată a arătat astfel: Ana Maria Micu – Carmen Gheorghe – 2 goluri, Daciana Balaban, Cristina Marcu 2, Alla Şeiko, Adelina Ţuluca 1, Cristina Clisu 7, Cristina Andriţa 7, Raluca Tănasă 1, Ana Maria Gogu 4, Alexia Trofin 6, Cosmina Ţâgâra 1 şi Abigail Vălean 2.

Următorul meci va fi în deplasare, la Ştiinţa Bacău, joi, 7 noiembrie.

În cuplaj cu meciul fetelor s-a disputat partida contând pentru „Cupa României”, între două echipe din eşaloane diferite: CSU Galaţi (Divizia A) şi Dobrogea Sud Constanţa – Liga Naţională. Au învins dobrogenii cu scorul de 42-12. Vom reveni cu amănunte.

Citit 1060 ori Ultima modificare Duminică, 03 Noiembrie 2019 17:10