FUTSAL | Iureş ofensiv al celor de la United

Vicecampioana United Galaţi a început returul primei ligi cu o victorie confortabilă în faţa celor de la Informatica Timişoara, scor 8-0 (4-0), la trei zile distanţă după ce învinsese cu 17-1 pe Clujana Cluj-Napoca.

Echipa gălăţeană, antrenată de Florin Ignat, a început în forţă partida cu timişorenii, reuşind în primele şapte minute să înscrie de patru ori. Burdujel a deschis scorul în min. 2, apoi marcând Cireş (4’), Obadă (6’) şi Tacot. În repriza secundă, Cireş a ajuns să contabilizeze o triplă, după ce a mai înscris de două ori (21’, 37’), ceilalţi marcatori fiind Tacot (27’) şi Laşcu (28’).

Cu această victorie, United Galaţi şi-a consolidat poziţia a doua in clasament, având 16 puncte, iar în etapa următoare va juca cu a treia clasată, Dunărea Călăraşi (10 puncte), pe terenul acesteia din urmă. Partida de la Călăraşi va avea loc luni, 18 noiembrie. În fruntea ierarhiei este Imperial Miercurea Ciuc, cu 21 de puncte.

Citit 745 ori Ultima modificare Marți, 12 Noiembrie 2019 19:07