Oțelul trece în finala barajului!

Oțelul trece în finala barajului!
Evaluaţi acest articol
(22 voturi)

Otelul a reusit sa treaca fara emotii de Foresta Suceava catre finala barajului de promovare in liga secunda.

Dupa 3-0 in tur, galatenii au tinut bine de rezultat si au remizat, scor 0-0, pe terenul Forestei.

Galatenii au avut si cateva oportunitati bune de a marca prin Nica, Raducan sau Cirjan, insa importanta este calificarea. Finala barajului se va disputa cu Dacia Unirea Braila, care a trecut cu 4-0 de Bucovina Radauti, dupa 0-2 in tur.

Citit 5092 ori Ultima modificare Luni, 17 Mai 2021 00:44

7 comentarii

  • postat de Doar otelul
    Duminică, 16 Mai 2021 17:40
    109.166.128.***
    La liga 2 sint cheltuieli mari. Va promova eschiva care crede ca are finanțarea necesara. Sper sa fie OTELUL.
    1
    5
    Raportează
  • postat de Vgffh
    Duminică, 16 Mai 2021 13:42
    5.102.6.***
    Brăilenii sunt rivalii noștri tradiționali. E un derby al Dunării de Jos. Meciul ăsta ar trebui să fie tratat ca o sărbătoare regională. Sper să nu se coboare ștacheta la atitudini și înjurături de doi lei. Va fi un meci echilibrat, poate că nu realizăm dar ținând cont de timpurile de acum, jucam de la egal la egal. Mi-ar fi plăcut să promoveze ambele cluburi ca să avem ocazia să ne întâlnim rivalii cât mai des, să ne învățăm cu atmosfera de derby. Succes Oțelul, dragul meu club de suflet.
    1
    8
    Raportează
  • postat de sor
    Duminică, 16 Mai 2021 13:32
    62.231.94.***
    si totusi de ce la castigarea ligii 3 nu au fost premiati ca si campioni , in liga 4 s-au dat tricouri de campion
    2
    2
    Raportează
  • postat de MJChip
    Duminică, 16 Mai 2021 12:01
    62.231.94.***
    Sunt prea sceptic ca sa cred ca Otelul trece de Braila, desi sunt galatean si imi doresc acest lucru. Rezultatele directe din campionat imi demonstreaza ca suntem sub nivelul lor (tehnico-tactic) iar locul 1 ocupat in campionat, e un loc mincinos. Sa dea Dumnezeu ca sa ma insel, iar ai nostri (galatenii) sa promoveze merituos !
    3
    6
    Raportează
  • postat de Hai Otelul
    Duminică, 16 Mai 2021 06:35
    5.13.244.***
    Haioase reguli ale federatiei si fara rost , odata ce esti pe primul loc , joci si ai invins tur retur te califici direct , acum joci cu ce-a de-a doua clasata care si ea s-a calificat , parca e un mini campionat cu patru jocuri si patru echipe, tur retur
    6
    9
    Raportează
  • postat de Doar otelul
    Sâmbătă, 15 Mai 2021 21:49
    109.166.128.***
    Nu mi-am dorit Brăila. E un meci de mari orgolii între orașe. Otelul cred ca are avantaj la experienta dar Brăila mi-a plăcut la tehnica echipei. Cred ca va fi ruleta ruseasca. Oricare poate trage glonțul mortal. HAI Otelul!
    5
    22
    Raportează
  • postat de Toby
    Sâmbătă, 15 Mai 2021 20:19
    5.13.244.***
    Brailenii au jucat la cacialma
    10
    10
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.