Meci scurt, foarte scurt, la Galați!

(7 voturi)

Sâmbătă, în eșalonul al doilea de rugby, CSM Galați a primit vizita celor de la CSU "Aurel Vlaicu" Arad, într-un meci din etapa a doua. O partidă care nu anunța decât un deznodământ normal. Pe teren, însă, lucrurile au stat altfel. Meciul a debutat cu dominarea echipei noastre și, în minutul 28, tabela arăta 42-0. Ce s-a întâmplat în acel moment? Oaspeții au ajuns la Galați după o deplasare foarte grea, reușind până la urmă să trimită în teren 15 jucători. Din păcate, după numai 20 de minute, au apărut accidentările, iar din minutul 28 au rămas în teren cu doar 12 jucători. Moment în care, conform regulamentului, arbitrul a oprit jocul. În aceste condiții, verdictul asupra rezultatului va fi dat de către Comisia de Competiție a FR Rugby.

Citit 2179 ori Ultima modificare Luni, 27 Septembrie 2021 00:03