Eșec dramatic pentru gălățeni

Echipa de baschet masculin a Clubului Sportiv Municipal Galați a cedat la limită, scor 78-80, în fața celor de la CSM Ploiești, în runda inaugurală a Ligii Naționale, la capătul unui meci dramatic, disputat la Sala Sporturilor ”Dunărea”, ce a avut nevoie de prelungiri pentru a fi stabilită câștigătoarea. Gălățenii au început mai bine partida și s-au aflat la conducere până în sfertul al patrulea, când ploieștenii au revenit și au trecut în avantaj. Cu toate acestea, gălățenii au pierdut un avans de două puncte, cu doar patru secunde înainte de final, când ploieștenii au egalat și au dus partida în prelungiri. Acolo oaspeții s-au impus la o distanță de două puncte. În următoarea etapă, cei de la CSM Galați vor juca miercuri, la Constanța.

Citit 1092 ori Ultima modificare Luni, 04 Octombrie 2021 00:20