FOTBAL. Campionatul județean continuă

Liga a V-a de fotbal, etapa a XIII-a, a adus patru înfrângeri pentru echipele gazdă: Sporting Galați - Victoria Slobozia Conachi 1-2, Siretul Piscu - Viitorul Frumușița 1-5, Zorile Grivița - Viitorul Costache Negri 1-2 și Voința Cișmele - Foresta Șendreni 3-4 (pentru oaspeți toate cele patru goluri au fost înscrise de Andrei Orheanu). Celelalte rezultate: Răzeșii Valea Mărului - Flacăra Pechea 1-0, ACS Vânători - Mălina Smârdan 1-1, Șoimii Foltești - Inter Tudor Vladimirescu 4-0 (marcatori: Sănduc, Barbu, Tecaru și Lupu), Prutul Vlădești a stat. Podiumul clasamentului: 1. Șendreni 27 puncte, 2. Costache Negri și Folteşti - câte 24 puncte.

FEMININ. Fetele de la FC Universitatea încheie sezonul de toamnă cu un meci din "Cupa României". Elevele antrenorului Gabriel Călinescu vor juca în deplasare, astăzi, la Măgura Bacău.

JUNIORI. Tot în "Cupa României", dar la juniori, echipa Under 19 a CSM Galați a întâlnit-o pe FC Buzău, pe care a învins-o, scor 6-3, în deplasare. Interesant că la pauză gazdele au condus cu 2-1, iar elevii lui Tudorel Pelin au revenit categoric după pauză. Marcatori: Docuz (3), Florea (2), Trandafir.

ELITE. În ”Liga Elitelor” Under 15, juniorii lui Bogdan Balaban joacă astăzi (ora 10,00) ultimul meci oficial din acest an: Școala de Fotbal Oțelul - LPS Vaslui, la Baza "Zoltan David" (fostă "Ancora").

Citit 774 ori Ultima modificare Miercuri, 07 Decembrie 2022 12:05