Biletul zilei - Fooortza Oţelul!

Din nou am ratat ţinta la un meci distanţă. Beleaua a venit de unul dintre cele două jocuri din sferturile de finală ale Cupei Cehiei, cei de la Teplice dând lovitura cu un 2-0 la Slovan Bratislava, după 1-1 acasă, în tur. În rest, anticipasem bine. Marseille a confirmat că acum e o echipă mică, ajunsă accidental în sferturile Ligii Campionilor, Sparta Praga s-a dus în semifinale, iar la Montevideo gazdele au zburdat.

Biletul zilei

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 1 cotă 1,30

Verona – Cittadella 1 1,67

Oţelul Galaţi – Voinţa Sibiu 1 cotă 1,57

Metalurg Doneţk – Volyn Luţk 1 cotă 1,55

Boca Juniors - Arsenal de Sarandi 1 cotă 1,55

Cotă cam mică la victorie liderului din Germania având în vedere că Stuttgart e la numai un punct de locurile de Europa League şi e în mare formă, cu patru victorii şi un egal în ultimele confruntări. Dar şi Dortumd merge la fel de bine, astfel că mizăm pe un succes al Borussiei. Verona e perfectă de ceva vreme când joacă acasă, pariem fără emoţii pe victoria sa mai ales că e la bătaie pentru promovarea în Serie A. Tot fără de frică am ales Oţelul, e vremea să se vadă orgoliul rănit al campionilor. În Ucraina, Volyn e cam praf pe teren străin, iar cu jocul din Cupa Libertadores am ajuns la o cotă generală de 8,2. E timpul să mergem pe la casierie!

Citit 805 ori Ultima modificare Joi, 29 Martie 2012 23:11