Biletul zilei - Forţăm câştigul!

Am bifat cota de 1,55 după spectacolul fotbalistic oferit de Real şi Bayern, cu trei goluri marcate încă din prima repriză. „Bătrânele Doamne” Juventus şi UTA şi-au câştigat meciurile cu 1-0 fiecare, iar grijile îndreptate către FC Botoşani-Gloria Buzău au fost inutile, pentru că gazdele s-au impus (1-0), păstrând încă şanse la promovare. Palermo a mutilat biletul de miercuri, cu înfrângerea 1-2 acasă în faţa celor de la Parma, deşi a condus la pauză, iar pentru final ne ajungea şi un egal. Dar nu insist prea mult, nu am ce să le reproşez pentru că sunt si mafioţii sicilieni băieţi de treaba şi nu se ştie când mai avem nevoie de ei.

BILETUL ZILEI

Concordia Chiajna-Voinţa Sibiu 1 cotă 2,10

Lech Poznan-Polonia Varşovia 1 cotă 1,80

Argumentaţie:

Ne repliem şi construim cu migală. Nu ne mai aruncăm la multe meciuri, nu mai fugărim o cotă generală mare şi ne oprim la 3,78. Dacă nici Concordia Chiajna nu mai e o echipă în mare formă şi favorită cu Voinţa Sibiu, atunci nimeni nu mai e. Trupa lui Reghecampf s-a descurcat de minune în acest retur de campionat, în timp ce sibienii oricât de pătimaşi ar fi, în deplasare întâmpină serioase probleme. O altă trupă ce face ravagii, Lech Poznan porneşte cu prima şansă în faţa celor de la Polonia Varşovia, mai ales după victoria din „fieful” liderului Legia. Luate individual, cotele sunt generoase, atât la Chiajna (2,10), cât şi la Poznan (1,80), aşa că merită încercat.

Citit 4200 ori Ultima modificare Joi, 26 Aprilie 2012 14:57