Biletul zilei - Am câştigat!

Sfârşitul de săptămână ne-a adus din nou bani buni pentru zilele negre. Mai siguri ca niciodată pe câştig, am bifat corect şi fără pic de emoţie partidele din liga secundă spaniolă. Celta Vigo şi Valladolid au învins cu 4-0, respectiv 2-0. Chiar dacă nu credeam că voi ţine vreodată cu FC Vaslui, am ajuns să le ţin pumnii rivalilor la partida contra celor de la U.Cluj, când au învins cu 1-0 pe un teren ce semăna mai mult cu un câmp de cartofi al patronului. Cireaşa de pe tort a fost frumoasa cotă de 2,05, fructificată de West Ham în barajul de promovare contra Blackpool, scor 2-1, cu golul decisiv marcat în minutul 87. Dar ştiam ca „ciocănarii” sunt mai buni şi am păcălit casele de pariuri, care ne-au oferit pe tava o cotă generoasă. Am multiplicat suma cu 6,02.

Argumentaţie

Muncim mult pentru o cotă finală de 5,22. Arsenal Sarandi la pauză nu a fost condusă niciodată, plus că se află mai bine clasată decât Lanus în campionatul Argentinei. Polonia pregăteşte participarea la Euro, iar Letonia reprezintă doar un sparring-partner. În liga secundă norvegiană nu e loc de egal, iar în divizia similară spaniolă, Cordoba primeşte vizita deja retrogradatei Cartagena, având un bilanţ extrem de bun la partidele de acasă. Mai rămâne un duel din tenis, în care judecăm cu mintea şi nu cu sufletul. Schiavone trebuie să-şi confirme statutul de favorită în faţa româncei Cadanţu. E o cotă mare pentru tenis, 1,50, dar italianca nu trebuie să lase loc de surprize, fiind printre marile nume ale turneului.

Citit 5042 ori Ultima modificare Luni, 21 Mai 2012 11:50