Biletul zilei - Blestemul ultimului minut

Ni s-a dat peste cap şansa de a multiplica cu 5,73 suma pariată la biletul de vineri, după ce tinerii belgieni au tratat imprudent finalul duelului cu armenii la scorul favorabil de 1-0. Au ratat, au dat în bară, iar în minutul 89 au încasat golul egalizator care a dat peste cap tot tichetul. Am stat fără nici o emoţie la Barcelona, care a marcat peste două goluri încă din minutul 25 (3-0 final, cu Bilbao). Am dovedit abilităţi şi în fotbalul pe plajă, Portugalia învingând Italia, 7-6, aşa cum pronosticasem, pentru o cotă de 1,70. Nici măcar partida amicală dintre Costa Rica şi Guatemala nu ne-a pus probleme. Gazdele s-au impus cu 3-2, însă au avut avantaj de două goluri până în blestematul ultim minut.

BILETUL ZILEI

Tromsdalen-Hodd 1 cotă 1,80

Ucraina-Estonia 1 cotă 1,45

Sarpsborg-Baerum 1 cotă 1,30

Tromso-Brann 1 cotă 1,80

Chiar dacă e o zi de luni, considerată cea mai neagră de pariori, am reuşit să construim un bilet cu o cotă deloc de lepădat, 6,10. În prima ligă din Norvegia ies foarte mule rezultate favorabile gazdelor. De această dată mizăm pe Tromso, cu cinci victorii şi un egal acasă, contra celor de la Brann, care sunt şi mai slabi clasaţi. Ne mutăm atenţia pe liga secundă, unde „lanterna roşie” Baerum e în continuare într-o formă lamentabilă şi putem miza liniştiţi pe acest aspect în partida cu Sarpsborg, locul trei. Penultima clasată, Hodd, cu o singură victorie până acum şi aceea pe propriul teren, se deplasează la Tromsdalen, formaţie cotată cu şanse la promovare înaintea startului de campionat. Mai rămâne un amical, în care Ucraina se pregăteşte pentru Campionatul European în compania Estoniei.

Citit 6315 ori Ultima modificare Duminică, 27 Mai 2012 15:23