Biletul zilei - Grecia, salvarea noastră

Avem multe de povestit la biletul de miercuri. Mai întâi faptul că meciurile din Cupa Norvegiei pe care am mizat la handicap, n-au ieşit în acest mod, deşi formaţiile gazdă au câştigat, după ce au condus destul de lejer. Problema cea mai mare a venit la un meci în Suedia, unde Ljungskile nu şi-a putut păstra avantajul până la final, remizând 3-3, după gol încasat în ultimul minut. Osters şi „Bromm” din aceeaşi ligă au câştigat detaşat, 4-1, respectiv 5-1. Nu are rost să ne plângem de biletele pierdute la ultimul minut, trebuie să perseverăm pentru câştig.

BILETUL ZILEI

Limerick-Wexford 1 cotă 1,20

Vikingur O.-Leiknir 1 cotă 1,50

Vikingur R.-Hottur sub 2,5 cotă 1,90

Germania-Grecia pauză X cotă 2,50

Argumentaţie

Săraca şi mica reprezentativă a Greciei a ajuns să fie salvarea noastră, mai exact să reziste o repriză la egalitate cu Germania, la o cotă foarte bună, 2,50. Zeiţa Fortuna şi criza financiară prin care trec grecii, ar trebui să contribuie decisiv în rezistenţa apărării grecilor. Campionatul islandez este plăcut prin prisma vacanţelor închipuite în superba ţară din nord. Vikingur O., de pe locul secund, primeşte vizita ultimei clasate, iar cealaltă Vikingur, din Reykiavik, întâlneşte pe Hottur, o echipă cu o medie de 1,60 goluri pe meci. Mai avem pe Limerick din Irlanda, care a ieşit de fiecare dată când am pus până acum. Cota finală ajunge la 8,77.

Citit 4806 ori Ultima modificare Joi, 21 Iunie 2012 15:20