Biletul zilei - Am câştigat!

Cel mai frumos titlu pentru rubrica ponto-franco este cel enunţat mai sus. După câştigul la biletul de vineri, marţi am dat lovitura din nou. Paire a trecut în două seturi de adversarul său, după ce meciul de tenis a fost amânat iniţial din cauza vremii. La fotbal, Mircea Lucescu a fost un domn, iar echipa sa a câştigat cu 2-0 Supercupa în faţa Metalurgului, având avantaj pe tabelă încă din minutul 5. În Brazilia a mers şi mai bine, ambele partide din liga secundă au fost bifate corect: Atletico a învins cu 1-0 pe Ipatinga, iar Criciuma a câştigat cu 4-3 contra celor de la BOA.

BILETUL ZILEI

FK Aktobe - Torpedo Kutaisi 1 cotă 2,00

Stabaek - Jyvaskyla 1 cotă 1,60

U19/Spania  -Franţa peste 2,5 goluri cotă 1,75

În preliminariile din Europa League, Aktobe vine după un 1-1 înregistrat în partida tur şi o victorie ar asigura calificarea mai departe. Norvegienii de la Stabaek sunt în revenire de formă după pauza cauzată de Campionatul European de fotbal din Ucraina şi Polonia, iar după 0-2 în tur, victoria a rămas unica alternativă, chiar dacă o calificare pare destul de greu de realizat. A mai rămas duelul de la „Europeanul” Under 19, acolo unde cele mai spectaculoase echipe, Spania şi Franţa se întâlnesc în semifinale. Cota finală este de 5,60.

Citit 5925 ori Ultima modificare Miercuri, 11 Iulie 2012 16:43