Biletul zilei - Pe plus în iulie

A devenit oficial, suntem pe plus în luna iulie odată cu câştigul de la biletul de luni. Am multiplicat cota totală de 6,21, după ce AS Monaco a câştigat lejer, 4-0 cu Tours în prima etapă din liga secundă franceză, iar tot în liga secundă, dar în Rusia, FC Ufa a remizat 1-1 cu Energia, perfect pentru pontul de mai puţin de trei goluri înscrise în meci. Cireaşa de pe tort a fost cota de 2,15 de la duelul din Islanda dintre Keflavik şi Grindavik (2-1), unde am mizat pe mai multe goluri în repriza secundă, iar după 0-0 la pauză, s-au marcat trei goluri.

BILETUL ZILEI

Fjolnir-IR Reykjavik   mai multe goluri repriza a doua    (cotă 2,15)

Celtic-HJK Helsinki     1    (cotă 1,45)

Molde-FC Basel   cel puţin un gol în prima repriză    (cotă 1,31)

Hapoel Ironi-Neftchi Baku    sub 2,5 goluri   (cotă 1,80)

Dacă tot a funcţionat pontul de mai multe goluri în repriza a doua la partida din Islanda, am mai găsit un meci din acelaşi campionat, Fjolnir-IR, în care statistica ne îndeamnă să mizăm la fel. În preliminariile din Liga Campionilor, Celtic porneşte cu prima şansă în faţa finlandezilor de la HJK, iar la duelul dintre Molde şi Basel, două echipe cu medie ridicată de goluri, avem nevoie de cel o reuşită în primul mitan. Tot din UCL, israelienii sunt specialişti în meciuri cu goluri puţine, iar cota oferită, 1,80, este foarte generoasă. Valoarea de multiplicare a biletului ajunge la 6,98.

Citit 4245 ori Ultima modificare Marți, 31 Iulie 2012 16:45