Biletul zilei-Miza pe Liga 1

Ce bine începuse biletul de miercuri, cu victorii lejere pentru Lyngby, 3-1 cu Hjorring, şi pentru Panathinaikos în Liga Campionilor, 3-0 cu Motherwell. Din păcate, totul s-a stins odată cu penaltiul plus eliminare dictate la partida din Islanda, dintre IBV şi KR, unde gazdele au fost beneficiare de decizia arbitrului, care a îngreunat decisiv pontul de mai multe goluri înscrise în repriza secundă. Final a fost 2-0, după 1-0 la pauză. Chiar şi-aşa, nici Internacional nu s-a descurcat prea bine, acasă cu cea mai slabă formaţie din deplasare, Nautico, doar 0-0.

BILETUL ZILEI

Astra-CS Turnu Severin            1            (cotă 1,65)

CSMS Iaşi-Petrolul                   peste 2,5 goluri            (cotă 1,95)

Kuban-FK Krasnodar                1X            (cotă 1,35)

Standard-Beveren                     1            (cotă 1,35)

Avem în prim plan două partide din Liga 1. Mai întâi, Astra va evolua pe teren propriu contra unei nou-promovate, CS Turnu Severin, care a pierdut toate cele trei întâlniri din primul eşalon, de până acum. Iaşiul evoluează cu disperarea înfrângerilor suferite până acum, iar Petrolul cu entuziasmul provocat de victoriile de pe teren propriu, plus că în meciurile prahovenilor s-au marcat de fiecare dată în acest sezon cel puţin trei goluri, la fel cum mizăm şi la jocul de azi. În Rusia, Dan Petrescu trebuie să-şi respecte blazonul împotriva rivalilor din oraş, măcar să nu piardă, pentru 1,35. A mai rămas duelul din Belgia, dintre Standard şi nou-promovata Beveren. Cota finală este de 5,86.

Citit 3725 ori Ultima modificare Joi, 09 August 2012 16:45