Biletul zilei-Goana după trofeu

Chiar dacă românii sunt fericiţi după calificarea CFR-ului în grupele Ligii Campionilor, Frei a ratat un penalti în prima repriză pentru elveţieni şi astfel a contribuit decisiv la destrămarea pontului de cel puţin trei goluri înscrise. Nautico a reuşit să întoarcă spectaculos rezultatul de la pauză cu Figuierense (0-2) şi a câştigat cu 3-2, confirmând statutul de echipă solidă pe propriul teren. După o serie neagră de înfrângeri pe linie, Tromsdalen s-a impus acasă cu cei de la Kongvisinger, cotaţi cu prima şansă înaintea partidei.

BILETUL ZILEI

Chelsea-Atletico Madrid 1 (cotă 2,25)

Mainz-Greuther Furth 1 (cotă 1,85)

Valerenga-Sandness 1 (cotă 1,65)

Argumentaţie

Se joacă meciul decisiv cu trofeul pe masă în Supercupa Europei. Chiar dacă este un duel echilibrat între Chelsea şi Atletico Madrid, londonezii au investit masiv în această vară, plus că sunt câştigătorii Ligii Campionilor. În Bundesliga, Mainz este o trupă recunoscută pentru jocul bun de pe teren propriu, mai ales că întâlnesc o nou promovată, iar cota oferită pentru o victorie a gazdelor nu poate fi ocolită. Fosta campioană a Norvegiei, Valerenga este în ascensiune, în tentativa de a prinde un loc de cupe europene, iar Sandness se află în cădere liberă, aproape de locurile retrogradabile. Cota finală este de 6,86.

Citit 3820 ori Ultima modificare Joi, 30 August 2012 16:16