Biletul zilei-Şansa favoritelor

Am pierdut biletul de joi chiar în ultimul minut al partidei dintre Rosenborg şi Legia Varşovia (2-1),  acolo unde mizasem că oaspeţii nu vor pierde. Deşi polonezii au deschis scorul, au fost egalaţi în minutul 69, iar golul fatal nouă a picat în minutul 90. În rest, nu au fost probleme să bifăm corect ponturile din Europa League: Dinamo a pierdut din nou cu Metalist Harkov, 1-2, Genk a reuşit să întoarcă soarta calificării în favoarea sa după 2-0 cu Luzern, iar Dnepr a câştigat cu 4-2 acasă cu Slovan Liberec.

BILETUL ZILEI

Leverkusen-Freiburg 1 (cotă 1,60)

Malmo.Mjallby 1 (cotă 1,40)

Lech Poznan-Gronik 1 (cotă 1,65)

Dinamo Moscova-Kuban 1 (cotă 1,75)

Argumentaţie

După ce săptămâna trecută în weekend au fost foarte multe surprize, de această dată este şansa favoritelor să reintre la normal. Leverkusen a pierdut surprinzător în prima etapă la Freiburg, deşi în acest sezon are intenţii clare de a prinde podiumul. În Suedia, Malmo nu-şi permite paşi greşiţi în lupta pentru titlu, mai ales acasă, unde are cel mai bun bilanţ din ligă. Polonezii de la Lech Poznan nu mai au grija jocurilor din Europa League şi trebuie să se axeze doar pe campionat, iar în Rusia, Dan Petrescu îşi va înfrunta fosta sa echipă, Kuban Krasnodar, pe care a construit-o de la zero şi îi cunoaşte toate slăbiciunile. Cota finală este de 6,47.

Citit 3747 ori Ultima modificare Vineri, 31 August 2012 17:13