Biletul zilei - Am câştigat în weekend

A fost un sfârşit de săptămâna de-a dreptul plăcut, cu cele patru ponturi variate pe care le-am avut, toate fiind validate într-o manieră categorică. Dortmund a câştigat cu 5-0 în duelul cu Monchengladbach, iar Ludogorets a dat de pământ în deplasare cu Plovdiv, scor 5-2. N-am avut nicio grijă nici la meciul din Muntenegru, acolo unde Jedintsvo şi Mladost au remizat, scor 0-0, nici vorbă să se marcheze mai mult de două goluri. Cel mai valoros pont a venit tocmai din Brazilia, la partida Portuguesa – Atletico, unde am mizat pe un egal la pauză, validat cu 0-0 după primele 45 de minute. Am multiplicat banii cu 6,78.

BILETUL ZILEI

Spartak – Celtic 1 (cotă 1,55)

BATE Borisov – Bayern 2 (cotă 1,35)

CFR Cluj – Man. Utd 2 (cotă 1,65)

Galatasaray – Braga 1 (cotă 1,80)

Argumentaţie

Începe etapa a doua din grupele Ligii Campionilor şi nu putem să evităm cea mai de preţ competiţie intercluburi. Bayern a început sezonul la un nivel formidabil, iar BATE Borisov nu evoluzează pe propria arenă în UCL, pentru că nu îndeplineşte cerinţele impuse de UEFA. După ce a păţit sezonul trecut, Sir Alex Ferguson nu va mai repeta aceleaşi erori şi vine cu cea mai bună formulă la Cluj, astfel că victoria lui Man. Utd pare foarte probabilă. Galatasaray a făcut un meci foarte bun pe Old Traford şi are nevoie de victorie dacă speră la calificare, în timp ce Spartak e în formă grozavă înaintea meciului cu Celtic, formaţie de la care l-a cumpărat pe McGeady, cel mai scump jucător vândut de scoţieni în ultimii cinci ani. Cota finală ajunge la 6,21.

Citit 4461 ori Ultima modificare Luni, 01 Octombrie 2012 23:20