Biletul zilei-Cotă bună şi fără campionate

Am fost foarte aproape joi să facem rost de bani pentru weekend, dar Palmeiras, echipă aflată în mare foame de puncte, a cedat acasă, scor 0-1 (gol min.90) cu Coritiba, deşi a dominat tot meciul şi a ratat multe oportunităţi bune de a se impune. Gremio a fructificat cea mai mare cotă de pe bilet cu o victorie lejeră, scor 3-1 pe terenul celor de la Sport Recife, iar Brazilia a făcut spectacol, aşa cum ne aşteptam, 6-0 împotriva Irakului.

BILETUL ZILEI

Uganda – Zambia sub 2,5 goluri (cotă 1,55)

Portuguesa – Corinthians pauză X (cotă 2,00)

Novara – Brescia pauză X (cotă 1,95)

Sao Paulo – Figuierense 1 (cotă 1,23)

Chiar dacă am rămas fără multe campionate cunoscute şi bune de pariat, am reuşit să încropim o cotă bună din meciuri ce par promiţătoare. În zona Africii, în calificările pentru Mondial, majoritatea partidelor sunt închise cu puţine goluri, mai ales cele echilibrate, aşa cum este şi duelul dintre Uganda şi Zambia. După ce am prins de două ori X pauză la Portuguesa, trebuie să fim consecvenţi, mai ales că întâlneşte un adversar capabil de aşa ceva. O altă specialistă în X-uri la pauză este şi Brescia, aici fiind şi atuul campionatului italian, recunoscut pentru 0-0 la pauză. A mai rămas meciul din Brazilia dintre Sao Paulo şi Figuierense, în care gazdele, aflate pe val, trebuie să fructifice forma bună în tentativa de a prinde podiumul. Cota finală ajunge la 8,16.

Citit 3806 ori Ultima modificare Vineri, 12 Octombrie 2012 17:04