Biletul zilei - Să uităm de CFR

Clujenii ne-au făcut să ratăm un câştig după ce au comis-o chiar pe teren propriu contra nou promovatei Viitorul Constanţa. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 20, iar din min. 59 au jucat cu un om mai puţin după eliminarea lui Dică. Chiar şi-aşa, clujenii n-au fost în stare să revină, iar biletul nostru a fost îngropat. Benfica a câştigat fără griji, scor 4-0, în timp ce BATE Borisov a mai făcut un pas către titlu după 2-1 cu Slavia. Ponturile din Brazilia au fost bifate corect cum se întâmplă tot mai des în ultima perioadă, Sao Paolo a condus cu 2-0 la pauză pe Atletico, acesta fiind şi scorul final, iar Sport Recife s-a impus cu 3-1.

BILETUL ZILEI

Fulham - Aston Villa 1 (cotă 1,80)

Malaga - Valladolid 1 (cotă 1,55)

Troyes - Marseille 2 (cotă 1,75)

Mordoviya - Dinamo Moscova 2 (cotă 1,90)

Avem patru meciuri pentru acest final de săptămână în care putem da lovitura, cât pentru o lună întreagă. Fulham şi-a făcut echipă serioasă, în timp ce Aston Villa nu se regăseşte de două sezoane. Malaga a început tare sezonul în La Liga, iar confruntarea cu o nou promovată ar trebui să nu fie o problemă pentru Saviola şi compania. Liderul din Franţa, Marseille, joacă în deplasare cu ultima clasată, Troyes, gazdele având şi o formă mizerabilă înainte de pauza provocată de meciurile naţionalelor. A mai rămas meciul din Rusia, acolo trupa lui Dan Petrescu va juca cu o echipă clasată mai slab. Cota finală ajunge la 9,28.

Citit 4618 ori Ultima modificare Vineri, 19 Octombrie 2012 23:30