Biletul zilei - Seară de Europa League

Etapa a treia din Liga Campionilor a furnizat mai multe surprize decât ar fi visat casele de pariuri. Cea mai mare a fost în Danemarca, acolo unde  Nordsjaelland a remizat acasă cu Juventus, scor 1-1, putând fi meciul fatal pentru italieni, aflaţi aproape de ratarea calificării. Nici bieloruşii noştri de la BATE nu s-au descurcat prea grozav, 0-3 acasă cu Valencia, însă momentul decisiv a fost în ultimul minut al primei reprize când spaniolii au deschis scorul din penalti. Manchester Utd. şi Bayern au dovedit că sunt echipe serioase şi au făcut punctele, iar din liga secundă engleză, Wolves a câştigat, scor 2-1 cu Bolton.

BILEZUL ZILEI

Genk - Sporting 1X (cotă 1,42)

Sparta Praga - Hapoel Ironi 1 (cotă 1,52)

Liverpool - Anzhi 1X (cotă 1,32)

PSV Eindhovem - AIK Stocholm 1 (cotă 1,20)

Santos - Nautico 1 (cotă 1,55)

Este seară de Europa League şi nu putem decât să ne bucurăm pentru că avem oferta plină într-o zi de joi. Sporting a început mizerabil sezonul pe toate fronturile şi e greu de crezut că poate câştiga la Genk, o trupă extrem de solidă pe teren propriu. Sparta Praga are nevoie de victorie pentru a spera la calificare şi este mare favorită în faţa modestei echipe din Israel. Nevoie mare de victorie este şi în Olanda, acolo unde PSV are de recuperat după startul mai slab din grupă, iar Liverpool nu are voie să piardă meciul cu Anzhi dacă are gând de calificare. A mai rămas duelul din Brazilia, acolo unde Nautico este cea mai slabă formaţie în meciurile din deplasare, iar Santos, cu Neymar în mare formă, îşi poate fructfica uşor avantajul propriului teren. Cota finală este de 5,30.

Citit 5552 ori Ultima modificare Miercuri, 24 Octombrie 2012 23:10