Biletul zilei - Tot în nemţi e baza

Trecem dezamăgiţi de meciurile din Liga Campionilor, după ce antrenorii ne-au păcălit la partidele de miercuri seară. Ferguson nu şi-a menajat deloc jucătorii la Braga, iar gazdele au marcat doar în repriza a doua, nu şi în prima, cum aveam nevoie, iar la Lisabona, „accidentatul” Cardozo a fost de fapt introdus la pauză şi a rezolvat meciul cu Spartak prin două goluri înscrise, iar pontul nostru de handicap X2 a căzut. Doar Bayern a fost o echipă serioasă şi a câştigat sănătos, 6-1 cu Lille.

BILETUL ZILEI

Mainz - Nurnberg pauză 1 (cotă 2,40)

Unteraching - Bablesberg 1 (cotă 1,60)

Lokeren - Standard 1+/1r (cotă 1,27)

NAC Breda - Groningen 1+/1r (cotă 1,27)

Argumentaţie

Tot pe nemţi ne bazăm şi la biletul de astăzi. Mainz practică un fotbal ofensiv, iar teoria de fotbal a lui Tuchel este ca atunci când joacă acasă, echipa sa să marcheze devreme. Unteraching bate la porţile promovării, iar Bablesberg n-a deranjat pe nimeni în deplasare, un singur punct scos din şapte meciuri, astfel că victoria gazdelor pare de neclintit. Au mai rămas meciurile din Belgia şi Olanda, acolo unde mizăm pe cel puţin câte un gol marcat până la pauză, având în vedere fotbalul ofensiv practicat în cele două campionate. Valoarea totală de multiplicare ajunge la 6,19.

Citit 6515 ori Ultima modificare Joi, 08 Noiembrie 2012 23:40