Biletul zilei - Miză pe ofensiva germană

La biletul de marţi am mers cu tupeu pe o victorie a celor de la Zenit la Anderlecht şi ne-am ars. În momentul fabricării pontului, încă nu se anunţase absenţa starului de la Zenit, iar fără Hulk echipa rusă n-a prea contat. Oricum, ne lovise şi arbitrul meciul de la Manchester, care le-a refuzat celor de la City un penalty extrem de clar în ultimul minut al confruntării cu Ajax şi astfel s-a terminat doar egal, scor 2-2. Altfel, anticipasem corect că va fi festival de goluri la Real - Dortmund (peste 2,5 goluri, cotă 1,55), scor 2-2.

BILETUL ZILEI

Metalist Harkov - Rosenborg            1            1,40

Plzen - Hapoel Tel Aviv                    1            1,45

Lazio - Panathinaikos                     1            1,45

Leverkusen - Rapid Viena            1D (gazdele înscriu în ambele reprize)            1,60

Hannover - Helsinborg            1D (gazdele înscriu în ambele reprize)            1,70

Este seară de Europa League şi trebuie să profităm de oferta bogată. Harkov a demonstrat că are echipă redutabilă şi este greu de crezut că nu va profita de ocazie pentru a închide conturile calificării în detrimentul celor de la Rosenborg. Plzen a învins în deplasarea de la Tel Aviv, de ce n-ar face-o şi acasă în faţa unui adversar ce şi-a arătat limitele? Grecii sunt în cădere, cu noroc au scos două egaluri până acum, iar Lazio n-are voie să calce strâmb într-o grupă cu echilibru în primele trei locuri. Bayer Leverkusen a dat patru la Viena, acum mizăm că marchează în ambele reprize în faţa modestului adversar (Rapid are zero puncte, un singur gol marcat). La fel de dezechilibrat este şi meciul celor de la Hannover, astfel ajungem la o cotă finală de 8.

Citit 4564 ori Ultima modificare Miercuri, 07 Noiembrie 2012 22:46