Biletul zilei - Jucăm şi pe secetă!

Nu ne-am fi aşteptat ca Malaga, formaţie deja calificată în optimile Ligii Campionilor după doar patru etape, să dea chix din nou, pe teren propriu, contra unei formaţii cu un singur punct scos din deplasări până acum. Oaspeţii de la Sociedad au marcat încă din primul minut al partidei şi chiar dacă Saviola a egalat până în pauză, dar s-a terminat 1-2. Nici liderul din Bulgaria, Ludogorets, nu s-a dovedit a fi o echipă serioasă, doar 0-0 pe terenul Slaviei Sofia. Manchester Utd şi Dortmund şi-au luat punctele din deplasare aşa cum am mizat.

BILETUL ZILEI

Morton – Albion 1 (cotă 1,30)

Stuttgart Kickers – Unteraching 2 (cotă 2,65)

Pandorf – Admira II peste 2,5 goluri (cotă 1,75)

Chiar dacă este secetă de meciuri şi trebuie să răscolim după informaţii din campionatele din Guayana, Mauritania sau Tadjikistan, nu ne vom opri din pariat. În Cupa Scoţiei alegem cel mai dezechlibrat meci, locul trei din liga a doua, Morton, evoluează pe teren propriu contra unei formaţii din eşalon inferior. Unteraching a pierdut acasă în weekend şi merge la Stuttgart să recupereze în tentativa sa de promovare. Din opt meciuri disputate acasă, Kickers are un bilanţ bun pentru pontul nostru, două victorii şi şase înfrângeri. A mai rămas meciul din liga a treia austriacă, acolo unde golurile se înscriu pe bandă rulantă. Pandorf şi Admira II sunt două formaţii în formă astfel că se anunţă goluri marcate de fiecare. Cota finală ajunge la 6,02.

Citit 4323 ori Ultima modificare Luni, 12 Noiembrie 2012 17:33