Biletul zilei - Pentru un start bun

Cât de bine începuse biletul de vineri cu pontul la meciul din Rusia bifat corect (peste 2,5 goluri la FK Krasnodar - Kuban, scor 2-1), unde aveam cea mai mare cotă de pe tichet, 1,95. Totul a început să se destrame odată cu meciul din Polonia, acolo unde Belchatow a marcat de două ori până în pauză şi astfel a compromis serios şansele ca Jagiellonia să revină. S-a terminat doar 2-2, fără să ne ajute egalul. În plus, Catania a rămas în zece oameni contra Milanului, la scorul de 1-0, şi a pierdut în cele din urmă, scor 1-3, dar am bifat corect pontul de 1X de la Chateauroux - Auxerre.

BILETUL ZILEI

Astra - Gloria gazdele marchează în ambele reprize (cotă 1,85)

Newcastle - Wigan pauză X (cotă 2,05)

FC Sevilla - Valladolid 1 (cotă 1,80)

Vrem să începem săptămâna cu un câştig şi avem trei ponturi promiţătoare. Astra marchează meci de meci cu nemiluita, astfel că în faţa unui adversar modest precum Gloria e de aşteptat ca echipa din Giurgiu să marcheze în ambele reprize. Wigan este specialistă în egaluri la pauză la meciurile din deplasare. Din cele şase deplasări de până acum, de fiecare dată a fost 0-0 la pauză, inclusiv cu Manchester Utd sau Liverpool. Sevilla are mare nevoie de victorie pentru a reveni în grupul fruntaş, mai ales că pe teren propriu are evoluţii excelente. Cota finală ajunge până la 6,83.

Citit 4192 ori Ultima modificare Duminică, 02 Decembrie 2012 14:29