Biletul zilei - Sete de revanşă

A devenit deja obişnuinţă ca în această primă parte a lunii decembrie statistica să nu fie reflectată în rezultate nici măcar la partidele cu favorite certe. A fost dezastru chiar şi unde ne-am luat măsuri de precauţie cu dublă, la Levante - Zaragoza, oaspeţii reuşind să marcheze pe contraatac golul victoriei în ultimele minute ale partidei. La Zulte Waregem - Genk, echipele cu cele mai multe rezultate de egalitate la pauză sau la final a fost şi mai grav, oaspeţii impunându-se detaşat cu 5-0, după ce au condus cu 3-0 încă de la pauză.

BILETUL ZILEI

Club Brugge - Mons peste 2,5 goluri (cotă 1,50)

Belenenses - Maritimo 1 (cotă 1,45)

Hoffenheim - Dortmund 2 (cotă 1,50)

Valencia - Rayo Vallecano 1 (cotă 1,45)

Catania - Sampdoria 1X (cotă 1,21)

Club Brugge şi Mons sunt echipele cu cele mai mari medii de goluri din Belgia, 4,16, respectiv 3,79, astfel că ar fi culmea ca fix la meciul dintre cele două să nu se înscrie măcar trei goluri. Belenenses ne-a demonstrat şi la biletele trecute că este o echipă serioasă, are numai victorii pe teren propriu, iar Maritimo, fără success în deplasările de până acum, traversează cea mai slabă formă a sezonului. Dortmund nu-şi mai permite niciun pas greşit, fiind la mare dispută locurile ce asigură calificarea în grupele Ligii Campionilor. Valencia merge ceas odată cu instalarea noului antrenor, iar după sincopa de pe teren propriu de la ultimul meci de-acasă, nu-şi mai permite niciun accident. A mai rămas meciul din Italia, acolo unde Catania este recunoscută pentru forţa de joc de pe teren propriu, iar Sampdoria nu pare capabilă să scoată mai mult decât un punct de la acest joc. Cota finală ajunge la 5,72.

Citit 4868 ori Ultima modificare Vineri, 14 Decembrie 2012 12:37