Biletul zilei - Nici Real Madrid nu mai e ce-a fost

Miercuri a fost o zi plină de surprize, Real Madrid a pierdut la Celta Vigo, scor 1-2, Lyon a remizat acasă cu ultima clasată, scor 1-1 cu Nancy, iar Athletic Bilbao a ratat calificarea după ce a făcut doar 1-1 pe teren propriu cu Eibar, formaţie aflată în liga a treia. A fost dezastru total, dintre favorite doar FC Barcelona a câştigat, scor 2-0 în deplasare cu Cordoba, echipă aflată în eşalonul secund. Meciul din Cupa Scoţiei a fost amânat pentru a doua oară şi putem miza din nou pe victoria celor de la St. Johnstone când duelul va fi reprogramat.

BILETUL ZILEI

Twente – Heracles mai multe goluri înscrise în repr. a II-a (cotă 2,10)

Sandhausen – FC Koln 2 (cotă 1,95)

Angers – Auxerre 1X (cotă 1,21)

Le Havre – Le Mans 1X (cotă 1,24)

Twente are o medie mare de meciuri disputate în acest sezon în care s-au marcat mai multe goluri în repriza secundă, iar Heracles se potriveşte perfect în tipar, având de aproape trei ori mai multe goluri înscrise şi primite în repriza a doua faţă de prima parte a meciului. FC Koln a început slab sezonul după ce a retrogradat neaşteptat, iar acum a pornit motoarele la turaţie maximă pentru a forţa revenirea în primul eşalon. Partida cu Sandhausen, formaţie aflată la retrogradare, e prilejul perfect pentru „ţapii” din Koln să avanseze în clasament. Au mai rămas două partide din liga secundă franceză, acolo unde mizăm pe bilanţul foarte slab înregistrat în deplasare atât de Auxerre, cât şi de Le Mans, care pe lângă dezavantajul terenului au în faţă şi adversari mai bine clasaţi. Cota finală a fost de 6,14.

Citit 3833 ori Ultima modificare Joi, 13 Decembrie 2012 16:35