Biletul zilei - Ne-a făcut un ceferist

Îl mai ţineţi minte pe Ema Kone de la CFR Cluj? El ne-a anulat pontul de 1X la Niort – Sedan cu cele două goluri ale sale, scor 1-3, iar biletul nostru s-a dus pe apa sâmbetei din cauza celei mai mici cote de pe tichet (1,30). Bayern şi Inter s-au calificat mai departe aşa cum era de aşteptat, victorii identice, 2-0 cu Augsburg, respectiv Verona, Alkmaar a câştigat cu 4-2 în deplasarea de la Dordecht, iar Freiburg şi-a dovedit seriozitatea, scor 1-0 pe terenul celor de la Karlsruher.

BILETUL ZILEI

Real Socciedad – FC Sevilla pauză X (cotă 2,00)

AEK Atena – Kavala 1 (cotă 1,45)

Simurq – Ravan 1 (cotă 1,40)

Rayo Vallecano – Levante sub 3,5 goluri (cotă 1,23)

Xerez – Villarreal sub 3,5 goluri (cotă 1,20)

Socciedad este o specialistă în egaluri la pauză pe teren propriu, are nu mai puţin de şapte astfel de rezultate după prima repriză din opt partide disputate. Nici Sevilla nu stă rău la meciurile din deplasare, cu 5 egaluri la pauză din 8 meciuri. AEK Atena are nevoie ca de aer de o calificare mai departe în Cupa Greciei, în faţa unui adversar ce se zbate la limita retrogradării în liga secundă. Simurq trebuie să câştige pentru a ţine pasul cu liderul campionatului, în timp ce Ravan, penultima clasată, n-a mai bătut pe nimeni în ultima lună. Chiar dacă se tot spune că fotbalul spaniol este spectaculos, există foarte multe partide cu puţine goluri. Şi pentru a nu risca prea mult, ne orientăm către pontul de sub 3,5 goluri la două partide din Spania, una din prima ligă şi cealaltă din divizia secundă. Cota finală ajunge până la 5,99.

Citit 4566 ori Ultima modificare Miercuri, 19 Decembrie 2012 15:05