Biletul zilei - Pe mâna italienilor

Deşi părea un bilet simplu la prima vedere, tichetul de miercuri a fost stricat de cele două partide din Italia, atât Lazio, cât şi Napoli au comis-o pe teren propriu în faţa unor adversari mult mai modeşti. Echipa din Roma a avut nevoie de penaltiuri pentru a trece mai departe în Cupă, iar Napoli s-a făcut de râs a doua oară la rând pe teren propriu contra celor de la Bologna, după ce au pierdut şi în campionat în urmă cu trei zile. Dortmund a fost o trupă serioasă, a marcat în ambele reprize aşa cum am preconizat, reuşind chiar mai mult de un gol pe repriză! Nici Stuttgart n-a avut prea multe probleme cu FC Koln, s-a impus cu 2-1 şi merge mai departe în Cupa Germaniei.

BILETUL ZILEI

Atletico Madrid – Celta Vigo 1 (cotă 1,30)

Cagliari – Juventus 2 (cotă 1,50)

Guingamp – GFCO Ajaccio 1 (cotă 1,65)

Derby – Hull peste 2,5 goluri (cotă 1,85)

Argumentaţie

Chiar dacă a pierdut runda trecută pe terenul Barcelonei, Atletico Madrid are în continuare de apărat poziţia secundă pe care se află, iar Celta Vigo nu se descurcă deloc bine în deplasări (şapte înfrângeri din opt partide). Juventus are nevoie de victorie pe terenul celor de la Cagliari pentru a ierna pe primul loc la o distanţă cât mai mare de urmăritoarele care au făcut paşi greşiţi în ultimele etape. Guingamp, formaţie ce trage la promovare, joacă pe teren propriu cu penultima clasată şi una dintre cele mai slabe echipe din seria a doua franceză la meciurile din deplasare. A mai rămas meciul din liga secundă britanică, acolo unde Derby şi Hull sunt două formaţii care înscriu meci de meci, în special când Derby evoluează acasă şi Hull în deplasare. Cota finală ajunge până la 5,95.

Citit 4897 ori Ultima modificare Vineri, 21 Decembrie 2012 09:58