Biletul zilei - Goluri şi spectacol

La un singur gol marcat în plus de Ghana, în victoria, scor 3-0, cu Niger, am dat greş la biletul de luni. Aveam nevoie să se marcheze maximum două goluri, dar ghanezii au fost nemiloşi marcând şi golul de 3-0 într-un  moment în care oricum aveau calificarea asigurată de pe primul loc. În rest, Sevilla a câştigat meciul cu Granada, scor 3-0, dovedind că e o mare echipă, la Juve Stabia – Brescia (0-0) a fost egal atât la pauză, cât şi la final, deşi ne ajungea un X, iar FC Porto a defilat acasă cu Gil Vicente, scor 5-0.

BILETUL ZILEI

FC Rouen – Marseille 2 (cotă 1,60)

PSV Eindhoven – Feyenoord peste 2,5 (cotă 1,45)

Real Madrid – Barcelona ambele marchează (cotă 1,40)

Reading – Chelsea 2 (cotă 1,50)

Man. Utd – Southampton 1 (cotă 1,25)

Marseille nu pare capabilă să ţină pasul cu PSG şi Lyon în lupta la titlu din Franţa, astfel că şansa unui trofeu pentru Valbuena şi compania este în Cupă, acolo unde trebuie să treacă momentan de FC Rouen, locul 13 din liga a treia franceză. PSV şi Feyenoord sunt două echipe puse pe treabă, care marchează foarte mult, iar într-un meci de Cupă nu e timp de menajamente şi se va forţa încă din primul minut. Man. Utd are de îndeplinit o formalitate acasă cu Southampton pentru a-şi menţine avansul de cinci puncte în fruntea clasamentului în Anglia, iar Chelsea trebuie să tragă tare pentru a-şi păstra locul pe podium, care garantează prezenţa în grupele Ligii Campionilor, în ediţia viitoare. Nu puteam să evităm marele duel al serii, dintre Real Madrid şi Barcelona, acolo unde e clar că Ronaldo şi Messi nu vor sta deloc cu mâinile în sân şi vor tura motoarele la maximum pentru a marca. Cota finală ajunge până la 6,09.

Citit 4951 ori Ultima modificare Marți, 29 Ianuarie 2013 15:40