Biletul zilei - Revine Premier League

Lazio a comis-o rău de tot, a pierdut acasă cu Chievo, deşi era super-favorită, iar Atletico Madrid n-a fost în stare să marcheze în deplasarea de la Bilbao, scor 0-3. Real Mardrid şi Man. Utd au dovedit că-s serioase, 4-0 cu Getafe, respectiv 4-1 cu Fulham, iar Schalke n-a pierdut la Augsburg, scor 0-0, aşa cum am mizat.

Biletul zilei

Kortrijk – Cercle Brugge 1 (cotă 1,85)

Sunderland – Swansea psf X (cotă 1,57)

Aston Villa – Newcastle gazdele marchează (cotă 1,25)

Den Bosch – Alkmaar 2 (cotă 1,40)

După ce au jucat la sfârşit de săptămână în Cupă, englezii recuperează acum etapa din campionat, iar Aston Villa cu cei doi atacanţi valoroşi doriţi de marile forţe din Premier League, Agbonlahor şi Benteke, n-ar trebui să aibă probleme în a marca în poarta celor de la Newcastle, formaţie aflată în plină reconstrucţie, după criza de formă din ultimele luni. Swansea şi Sunderland sunt obişnuite cu egaluri la pauză şi la final, mai ales că se anunţă un duel extrem de echilibrat. Pentru Alkmaar e meciul sezonului în Cupa Olandei, după ce a rămas unica şansă de a mai ajunge în cupele europene, iar adversarul din sferturi, din liga secundă, pare la îndemână. A mai rămas duelul din Cupa Belgiei, acolo unde Kortrijk e într-o formă grozavă şi poate rezolva grija calificării în Europa prin intermediul Cupei, mai ales că Cercle Brugge e mai aproape de liga a doua decât de performanţă. Cota finală ajunge până la 5,08.

Citit 4500 ori Ultima modificare Luni, 28 Ianuarie 2013 16:23