Biletul zilei: Chelsea, dezastru total

Asta a fost miercuri seară, dezastru total, cu Chelsea în prim-plan, care ne-a privat de un câştig considerabil, fiind egalată în minutul 94 chiar dacă a condus-o cu 2-0 până în minutul 87 pe modesta Reading! Am bifat corect celelalte ponturi: Man. Utd s-a distanţat pe primul loc după 2-1 cu Southampton, ambele au marcat la Real Madrid – Barcelona, la PSV – Feyenoord s-au înscris peste două goluri (2-1), iar Marseille a învins, scor 2-1, pe FC Rouen.

BILETUL ZILEI

Werder Bremen – Hannover peste 2,5 goluri (cotă 1,55)

AS Roma – Cagliari peste 2,5 goluri (cotă 1,45)

Waalwijk – Heerenven peste 2,5 goluri (cotă 1,70)

Valladolid – Athletic Bilbao 1X (cotă 1,35)

Campionatul Germaniei este bucuria noastră şi a iubitorilor de fotbal pentru că avem parte de spectacol mai ales la un duel cum e şi cel dintre Werder Bremen şi Hannover, două formaţii care mizează pe atac. AS Roma e formaţia atipică fotbalului italian, în meciurile căreia se lasă cu multe goluri, iar Cagliari pare un partener de nădejde pentru o astfel de partidă. Campionatul olandez e recunoscut pentru numărul mare de goluri, iar faptul că atât Waalwijk, cât şi Heerneven caută prima victorie din 2013, ne duce gândul la o partidă cu garda jos. A mai rămas meciul din Spania, acolo unde Valladolid evoluează foarte bine pe teren propriu, iar Bilbao are mari probleme în deplasări. Cota finală ajunge până la 5,16.

Citit 4506 ori Ultima modificare Joi, 31 Ianuarie 2013 16:19