Biletul zilei - Prudent, dar bun

Ghinionul a atins cote maxime la biletul de joi. La meciul din Brazilia, Nova Iguacu - Boavista, am mizat pe mai puţin de trei goluri înscrise, iar până în minutul 70 a fost 0-0, pentru ca apoi să iasă un adevărat iureş: gazdele au deschis scorul din penalti, oaspeţii au egalat în 76, au rămas în 10 şi, cu un om mai puţin pe teren, Boavista a marcat golul victoriei în al treilea minut de prelungire, exact golul care ne-a stricat biletul. Palmeiras, Botafogo şi Madureira au câştigat, aşa cum am mizat (la ultimii am avut X2), iar TSKA Moscova a câştigat la diferenţă lejeră meciul de baschet cu Unics Kazan, scor 89-79.

BILETUL ZILEI

Eintracht Frankfurt - FC Nurnberg 1X (cotă 1,23)

Aston Villa - West Ham gazdele marchează (cotă 1,28)

Augsburg - Mainz sub 2,5 goluri (cotă 1,75)

Lyon - Lille 1X (cotă 1,25)

Guimaraes B - Trofense sub 2,5 goluri (cotă 1,55)

Avem un bilet prudent pentru weekend, care pare indestructibil la cât de favorabilă ne e statistica. Eintracht e surpriza sezonului în Bundesliga şi nu poate ceda toate punctele contra celor de la Nurnberg, care se află în zona neutră a clasamentului, iar Lyon nu-şi mai permite paşi greşiţi în Franţa, mai ales că întâlneşte o echipă mult slăbită de plecările din ultima vreme. Aston Villa are un atac de cupe europene, după ce a depăşit momentele de accidentări ale vedetelor sale. Augsburg şi Mainz sunt printre cele mai prudente echipe din Bundesliga, iar echipa care va reuşi deschiderea scorului cu siguranţă va miza pe menţinerea avantajului. Din liga secundă portugheză, Guimaraes B e specialistă în meciuri cu goluri puţine, iar Trofense pare să se încadreze perfect în tiparul gazdelor. Cota finală este de 5,33.

Citit 4948 ori Ultima modificare Vineri, 08 Februarie 2013 15:55