Biletul zilei - Tiki-taka Barcelona

Asta e, am prins o zi foarte slabă luni, am pătimit din plin la surpriza din Italia, acolo unde ultima clasată Siena a dat de pământ cu Lazio, scor 3-0, deşi chiar şi o remiză ne ajuta. Manchester Utd a marcat prea târziu pentru pontul nostru de a marca în ambele reprize, iar în Grecia, am mizat sub trei goluri, dar OFI Creta a marcat în proprie poartă încă de la prima fază a jocului şi s-a terminat 1-3. Cambuur şi-a respectat bilanţul bun de acasă, a trecut cu 1-0 de FC Eindhoven.

BILETUL ZILEI

AC Milan – Barcelona 2 (cotă 1,60)

Galatasaray – Schalke peste 2,5 goluri (cotă 1,87)

FS Stars – Maritzburg sub 2,5 goluri (cotă 1,52)

Leeds – Blackpool gol marcat în a doua repriză (cotă 1,21)

Cea mai bună echipă din lume din ultimii cinci ani, FC Barcelona va juca pe terenul celor de la AC Milan, care nu-l pot folosi pe cel mai bun om, Balotelli în confruntarea cu catalanii. În ediţia trecută, când italienii aveau un lot mult mai solid, „Barca” a învins cu 3-2 în faza grupelor şi a remizat, scor 0-0, în sferturi, iar acum când spaniolii se află într-o formă grozavă, sunt şanse considerabile să tranşeze calificarea încă din manşa tur. Schalke trece printr-un moment greu, e vulnerabilă în apărare, dar reuşeşte să şi înscrie având filosofia ofensivă specifică nemţilor. FS Stars şi Maritzburg din Africa de Sud au câte o medie de sub două goluri pe meci, ceea ce înseamnă că e pertinent să mizăm pe sub trei goluri. A mai rămas meciul din Anglia, acolo unde se marchează de regulă în repriza a doua, iar Leeds – Blackpool se încadrează perfect în tipar. Cota finală ajunge până la 5,50.

Citit 4744 ori Ultima modificare Marți, 19 Februarie 2013 15:10