Biletul zilei - Câştig consistent

Cât de dulce a fost victoria lui Bayern pe terenul celor de la Arsenal, mai ales că am anticipat-o şi am fost răsplătiţi pe măsură. Am prins cotă 2,20 la victoria bavarezilor, plus că am mizat câştigător şi pe victoria celor de la FC Porto, scor 1-0 cu Malaga, în celălalt meci din Liga Campionilor. Toate ghinioanele din ultima perioadă au fost răzbunate cu golul marcat de Bristol în prelungirile meciului cu Crystal Palace, fiind cea de-a treia reuşită a partidei, exact cât aveam nevoie pentru a contura biletul câştigător la cotă 7.

BILETUL ZILEI

Dnepr – FC Basel 1 (cotă 1,70)

Fenerbahce – BATE Borisov 1 (cotă 1,60)

Steaua – Ajax peste 2,5 goluri (cotă 1,85)

Olympiakos – Levante 1X (cotă 1,20)

Dnepr a fost echipa mai bună în manşa tur cu FC Basel, chiar dacă a pierdut cu 2-0, elveţienii marcând cu şansă. Pe lângă gândul de calificare, Dnepr ne poate face fericiţi şi cu o simplă victorie fiind echipa mai valoroasă, chiar dacă nu va reuşi să întoarcă rezultatul din tur. Fenerbahce a pătimit în manşa tur din cauza lui Meireles care a fost imprudent, fiind eliminat încă din minutul 4. După 0-0 în Belarus, Fener trebuie să câştige pentru a trece mai departe. Olympiakos a comis-o rău de tot în Spania cu Levante, scor 0-3, iar orgoliul grecilor ne face să credem că nu vor pierde şi al doilea meci. A mai rămas meciul dintre Steaua şi Ajax, acolo unde olandezii vin să marcheze, având o filosifie de joc bazată pe atac, iar steliştii nu mai au ce apăra şi se vor arunca în atac. Cota finală ajunge până la 6,04.

Citit 9252 ori Ultima modificare Miercuri, 20 Februarie 2013 15:20