Oţelul a dat o căruţă de goluri în amicalul cu CSM Moineşti

Gabriel paraschiv a marcat primele goluri ale meciului

Gălăţenii au făcut spectacol în amicalul disputat astăzi, pe stadionul „Oţelul”, în compania unui adversar modest, CSM Moineşti (locul 2 în liga a treia), impunându-se categoric, scor 10-0. Paraschiv a deschis festivalul golurilor cu o „dublă”, iar Astafei a completat scorul primei reprize după o fază lucrată de acelaşi Paraschiv.

Partea secundă a început nervos pentru formaţia roş-alb-albastră, care a marcat încă de la prima fază prin Vancea. Apoi, şi-a intrat în rol Didi, cu o „dublă”, plus un penalti scos, ratat tot de el, dar a urmat un autogol provocat tot de brazilian, în aceeaşi fază. Vancea a semnat şi el dubla, iar ultimele două goluri au fost marcate de Stromajer şi Joao Felipe. Vom reveni cu amănunte.

OŢELUL:

Prima repriză: Brăneţ – Cojoc, Sîrghi, Benga, Popescu – Iorga, Giurgiu, Neagu – Astafei, Paraschiv, Gazale.

Repriza a doua: Simaitis – Cârjă, Costin, Sipovici, Murgoci – Filip, Băjenaru – Joao Felipe, Didi, Stromajer – Vancea.

Antrenor: Petre Grigoraş.

Au marcat: Paraschiv (min. 5, min. 10), Astafei (min. 24), Vancea (min. 46, min. 74), Didi (min. 55, min. 64), autogol Moineşti (min. 59), Stromajer (min. 77), Joao Felipe (min. 80).

Citit 1749 ori Ultima modificare Sâmbătă, 23 Martie 2013 16:12