HANDBAL: Calificare dramatică pentru junioarele de la Danubius 2010

Echipa de junioare IV a CS Danubius 2010 Galaţi, antrenată de Miron Stanciu, a reuşit calificarea la turneul semifinal în ultimul minut al ultimului meci al turneului zonal, disputat la sfârşitul săptămânii trecute la Brăila şi la care au mai participat şi alte două echipe din Galaţi, CSŞ şi Handbal Art. În meciul decisiv, cu gazdele de la LPS Brăila, Danubius 2010 a fost condusă la pauză cu o diferenţă de trei goluri. A revenit în partea secundă, intrându-se în ultimul minut la egalitate, scor 12-12, în ultimele secunde reuşindu-se şi golul victoriei. La scor egal s-ar fi calificat formaţia brăileană, având golaveraj superior! Celelalte rezultate înregistrate de CS Danubius 2010: 9-20 cu CSS Tulcea, 15-8 cu Handbal Art, 15-5 cu CS Murfatlar.

Lotul folosit de antrenorul Miron Stanciu: Georgiana Hilohi, Teodora Bujeniţă, Georgiana Popa, Cătălina Ungureanu, Denisa Cristorian, Mădălina Neagu, Olivia Vlase, Rebeca Stan, Geanina Grigore, Andreea Năstasă, Silvia Turcu, Ioana Onciu, Ana Maria Jaşcu, Alina Maruseac, Alexandra Pintilie, Cristina Goga, Andrada Ioniţă, Ramona Căuş.

Turneul semifinal va avea loc în perioada 17-19 mai, la Iaşi sau Oneşti.

Citit 2777 ori Ultima modificare Luni, 15 Aprilie 2013 14:40