United Galaţi a debutat spectaculos în play-offul Ligii I

Echipa gălăţeană de futsal (locul patru la finele campionatului regulat) a obţinut o victorie categorică în primul meci al turneului play-off. Întâlnind-o pe ocupanta locului cinci – ACS Odorheiu Secuiesc, gălăţenii s-au impus cu scorul de 7-2 (2-1). Începutul a fost echilibrat: 0-1, 1-1, moment în care Toniţa a avut o intervenţie salutară, iar până la pauză gălăţenii au ajuns în avantaj. Repriza a doua a fost la discreţia elevilor lui David Asandei, care au punctat de cinci ori, putând realiza o victorie chiar mai categorică.

Iată formaţia aliniată şi realizatorii celor şapte goluri: Toniţa – Ivan – 2, Bâgu – 1, Moldoveanu (revenit după o accidentare), Apostol – 1, Popliacă – 1, Tudose, Buleandră – 1, Alin Ilie – 1 şi Hegeduş.

Meciul al doilea va avea loc la Odorhei, pe 13 mai. În eventualitatea egalării situaţiei la general, se va juca un nou meci, la Galaţi, pentru stabilirea învingătoarei.

Citit 812 ori Ultima modificare Marți, 30 Aprilie 2013 15:30