Dinamo a băgat Oţelul în beznă

Oţelul Galaţi a încheiat cu un eşec sezonul 2012/2013 al Ligii I de fotbal, după ce a pierdut, marţi seară, acasă, cu scorul de 0-1 (0-0), meciul cu Dinamo Bucureşti, în etapa XXXIV-a, ultima a campionatului.

Unicul gol al meciului a fost marcat de dinamovistul Axente, în minutul 68, cu capul, după o centrare de la Rus.

În minutul 85, instalaţia de nocturnă a arenei din Ţiglina s-a stins, meciul fiind întrerupt, dar s-a reluat după aproximativ zece minute.

Oţelul Galaţi: Grahovac - Cojoc, Sârghi, Benga, Ljubinkovici (Murgoci '82) - I.Filip (Tudorie '78), Neagu, Giurgiu - Iorga, G.Paraschiv (Marquinhos '56), Astafei. Antrenor: Marian Dinu.

Dinamo: Naumovski - L.Rus, Luchin, D.Grigore, Muşat - Boubacar, Matei - Strătilă (Dandea '67), Alexe, Curtean - A.Cristea (Axente '57). Antrenor: Cornel Ţălnar.

Citit 1680 ori Ultima modificare Miercuri, 29 Mai 2013 10:39