Oţelul a ajuns la al şaselea meci la rând fără succes!

Formația gălățeană a înregistrat cea de-a șasea partidă consecutivă fără nicio victorie în Liga I, după ce a remizat, scor 1-1, sâmbătă seară, pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș. Oțelul a deschis scorul în minutul 49 prin Marquinhos, care a urmărit mingea după șutul deviat al lui Iorga. Egalarea a venit în minutul 90, prin Markovici, după o lovitură liberă din partea dreaptă.

Managerul general al roș-alb-albaștrilor, Narcis Răducan, a declarat la finalul jocului că va analiza situația până va lua o decizie cu privire la schimbarea antrenorului Ionuț Badea.

“Nu luăm decizii la cald, vom analiza care sunt cauzele acestei perioade mai slabe prin care trecem. N-are sens să ne pripim cu măsuri extreme până nu judecăm precis. Sunt dezamăgit de rezultat, dar jucătorii au arătat o altă atitudine față de meciul trecut”, a spus Răducan.

Echipa folosită de antrenorul Ionuș Badea: Simaitis – Antunes, Sîrghi, Costin, Popescu – Filip, Cooper – Astafei, Marquinhos, Iorga – Henrique. Au mai intrat: Băjenaru, Paraschiv, Milea.

Citit 1515 ori Ultima modificare Duminică, 20 Octombrie 2013 11:12