Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
11 comentarii

Fotbaliștii de la Oțelul au pierdut în această seară meciul din sferturile de finală ale Cupei României, disputat în deplasare, cu Steaua, scor 0-2. Gălățenii au fost superiori în linie mediană, dar au păcătuit în fața porții adverse, în vreme ce steliștii au transformat în gol două din cele doar trei ocazii pe care le-a avut pe tot parcursul meciului. În prima repriză oțelarul Marquinhos a ratat singur cu portarul, la scorul de 0-0, acesta fiind momentul cheie al partidei.

Citit 1430 ori Ultima modificare Joi, 05 Decembrie 2013 23:03

11 comentarii

  • postat de Cristian Statescu Vineri, 06 Decembrie 2013 22:19 5.13.138.*** Link la comentariu
    1
    1

    Manelistii descaltati s-au plimbat ( ca fotbal n-au jucat !? ) pe teren cam asa : branet, fricos, fara reflexe si ca de obicei, a dormit in bocanci, pe linia portii ..... un portar bunicel pt. liga a-3-a ; murgoci, a vrut dar n-a putut ; sarghi, cand avea mingea la picior, astepta pana-l deposeda sau bloca adversarul, f. neglijent si dur la deposedari, fara siguranta care l-a consacrat alaturi de S. Costin ; sipovici, asa si asa.....parca a inceput sa creasca ; milea, a jucat la milea Domnului ; filip, o catastrofa care, cand nu pierdea mingea, o dadea la adversar ; giurgiu, nu mai poate, se sufoca ; Cooper, are stofa de fotbalist dar nu-i inteles de ceilalti...ii ia prin surprindere ; marquinhos, un figurant, desi le are cu mingea ; iorga si astafei , varza murata la pachet ; henrique, lent, greoi, parc-r avea bocanci cazoni in picioare !? Dupa "explozia" de goluri, de la inceput, acrezut ca......... dar probabil, s-a dat si el cu "lumea buna" !? ; s/ ilie si ceilalti, insignifianti . Cam asta-i "echipa" cu care se defileaza acum . Dac-ar fi sa-i notez pe compartimente , situatia ar fi cam asa : Portar - 4; linia de fund - 3 ; mijlocul - 6 ; atacul- 4 . Bine ca apare , mereu, n. raducan si da interviuri cum ca situatia este sub control si ca totul merge spre bine !?! Bravo cocalarilor !

    Raportează
  • postat de bolnavu Vineri, 06 Decembrie 2013 18:42 5.13.174.*** Link la comentariu
    1
    7

    Branet are experienta dar nu mai are reflexe, vteza de reactie. La mijloc nici Giurgiu nu mai face mare lucru. Cu tot respectul pt. cei doi dar trebuie sa faca exact ce a facut si Paraschiv. Pe ambele posturi trebuie jucatori care sa aiba si ceva "nebunie" in cap. Nu poti fi capitan si sa nu impui un spirti de lupta. Sipo e in crestere. Couper imi place de el ca da cu piciorul in minge cind nu te astepti. Mai nasol e ca nici coechipierii nu se asteapta si mingile se pierd. Astafei, Iorga nu prea le iese nimic. Henrique parca are bocanci in picioare. Se misca greu. Golurile cred ca tot din cauza bocancilor au iesit! La Sirghi faci cruce si te rogi sa ii iasa! Restul se chinuie sa faca ceva ! Scuze pt. scurta radiografie!

    Raportează
  • postat de iri Vineri, 06 Decembrie 2013 17:51 5.13.216.*** Link la comentariu
    1
    7

    In viata unei echipe, indiferent de nume, exista progres si regres. Otelul fiind in regres, speram o stabilizare si apoi o panta ascendenta. Trebuie sa fim un pic mai intelegatori si sa-i sprijinim, ridicandu-le moralul, nu sa le dam in cap, cand ei deja au moralul....la pamant!!! Asa ca, HAI OTELUL, sa-i ajutam la dificilul meci cu Steaua!!!

    Raportează
  • postat de unu Vineri, 06 Decembrie 2013 15:23 89.137.224.*** Link la comentariu
    4
    0

    voi suportetii, unde ai vazut tu pasa de gol, ca eu nu am vazut?
    RUSINE, RUSINE, RUSINE. lasati fitele acasa la mamica.
    Ai dreptate spitalul de nebuni, dar nu stiu cine o sa s.p, suporterii sau jiji. cred ca noi, fostii suporteri.

    Raportează
  • postat de givanul47 Vineri, 06 Decembrie 2013 15:05 5.13.200.*** Link la comentariu
    3
    2

    Da,Otelul se joaca de-a fotbalul si nicidecum joaca fotbal.Sa vina sa vada cum joaca echipele de copii fotbal .Parerea mea ca acesti baieti de la seniori ar trebui sa vina cu bani de acasa ca sa joace fotbal la
    Otelul. Bataie de joc de banii lui Ademescu si de sentimentele galatenilor.RUSINE RUSINE RUSINE sa va fie .

    Raportează
  • postat de Alo,Spitalul de nebuni???? Vineri, 06 Decembrie 2013 14:42 5.13.228.*** Link la comentariu
    0
    4

    Băi Jiji ai dreptul să fii nebun.Ai dreptul să fii retardat.Dacă tu te simți bine când ești psihopat și oligofren....
    Vezi că primești și ajutoare pentru asta.....Oricum ,noi oțelarii avem dreptul să-ți zicem un călduros:”S.P.”

    Raportează
  • postat de Voi sunteți suporteri????? Vineri, 06 Decembrie 2013 14:36 5.13.228.*** Link la comentariu
    5
    3

    Băi,dar voi sunteți paranoici....Lăsați-mă naibii cu Iorga ăsta.....Și când juca bine îl înjurați prin tribune.....
    El nu se crede vedetă și nici nu este indolent-așa e stilul lui.
    Iar aseară a dat pasă de gol.Mai bine l-ați critica pe MickeyMouse Marquinhos că nu a fost în stare să dea gol,pe Sipovici că e varză,pe Sârghi că intră ca un bezmetic și poate lua roșu ușor.....
    Dar voi,nu,Iorga,Iorga.....O să plece Iorga de la Oțelul și o să fiți fericiți.......

    Oare nu la fel ați făcut și cu Grahovac și acum nu știți cum să-l vedeți în poartă??????

    Raportează
  • postat de jiji Vineri, 06 Decembrie 2013 14:35 91.208.234.*** Link la comentariu
    6
    0

    Nu sunt stelist, ma bucur in general cand pierde orice echipa. Daca mai si retrogradeaza sunt chiar fericit.
    M-am bucurat cand a pierdut steaua in grupe, m-am bucurat cand au pierdut pandurii, m-am bucurat cand romania nu s-a calificat la mondiale, si in general la toate pierderile. Iar daca otelul retrogradeaza o sa fie o mare mare fericire
    De ce ma bucur de raul altuia? Pentru ca am acest drept!

    Raportează
  • postat de Rau Vineri, 06 Decembrie 2013 14:10 2.34.41.*** Link la comentariu
    0
    5

    Da JIJi ,Steoaia a jucat cu rezervele,printre ele se numara si MA-TA....Sper sa dispara din Galati toate oile steliste ca tine.

    Raportează
  • postat de VIOREL Vineri, 06 Decembrie 2013 11:34 5.13.194.*** Link la comentariu
    3
    3

    iorga duce echipa in jos daca observati de cateva meciuri incoace AFARA CU EL o centrare ca lumea nu stie sa faca ,mingea cand ajunge la el ori pasa inapoi ori incetineste viteza jocului.AFARA CU EL se crede vedeta????????????????/RUSINEEEEEEEEEEE

    Raportează
  • postat de jiji Vineri, 06 Decembrie 2013 07:28 92.81.20.*** Link la comentariu
    3
    2

    Slab slab slab!!!
    La valoarea otelului se putea si mai bine! Doar doua goluri...Steaua a jucat cu rezervele?

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.